1. Print
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 
 
 
1 CV Destination Imagination Gr 3-12,
(12:00 AM)
Indianette Payment #5
(12:00 AM)
CV Destination Imagination Gr. K-2
(12:00 AM)
Papoose Dance Team
(12:00 AM)
Papoose Dance Team Competition Fees
(12:00 AM)
BODYPUMP
(12:00 AM)
Indianette Payment #4
(12:00 AM)
Indianette Payment #6
(12:00 AM)
Beginning Ballet
(4:30 PM-5:15 PM)
Jr Prep Competition Jazz
(5:00 PM-6:00 PM)
Ballet -1 Yr Exp.
(5:15 PM-6:00 PM)
Competition Lyrical
(5:45 PM-6:30 PM)
Ballet 2 - 1 Yr Exp
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 3 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 2 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 6 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 5 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Final Registration Girls Basketball Weekday League
(6:00 PM-9:00 PM)
Goldfish Reg - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 1 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 4 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Late Registration Girls Basketball Weekday League
(6:00 PM-9:00 PM)
Starfish - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
BODYSTEP
(6:20 PM-7:20 PM)
Strength & Toning
(6:30 PM-7:30 PM)
Jr Competition Jazz
(6:30 PM-7:30 PM)
Goldfish PA - 213
(6:45 PM-7:15 PM)
Goldfish Reg - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 2 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 3 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 5 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 4 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Starfish - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 6 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 1 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Yoga for Fitness and Relaxation
(7:15 PM-8:15 PM)
Jr Comp Tap
(7:30 PM-8:15 PM)
Adult Water Aerobics
(7:30 PM-8:30 PM)
Adult Lap CVHS
(7:30 PM-8:30 PM)
Teen Competition Jazz
(7:30 PM-8:30 PM)
4 CV Destination Imagination Gr 3-12,
(12:00 AM)
Papoose Dance Team
(12:00 AM)
Papoose Dance Team Competition Fees
(12:00 AM)
Indianette Payment #6
(12:00 AM)
Indianette Payment #5
(12:00 AM)
Indianette Payment #4
(12:00 AM)
CV Destination Imagination Gr. K-2
(12:00 AM)
BODYPUMP
(12:00 AM)
Ninja/OCR Kids 5-8
(9:00 AM-10:00 AM)
Better Bones & Balance
(9:00 AM-10:00 AM)
Level 3 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Level 4 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Tai Chi - 24 Form
(10:00 AM-11:00 AM)
Chair Yoga
(10:00 AM-11:00 AM)
Level 5 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Starfish - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Level 6 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Goldfish Reg - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Level 1 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Level 2 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Level 3 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Level 4 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Level 5 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Level 6 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Level 1 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Level 2 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Goldfish PA - 213
(10:45 AM-11:15 AM)
Goldfish Reg - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Starfish - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Mini-Dragons Karate
(11:00 AM-11:55 AM)
Level 1 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Level 6 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Goldfish PA - 213
(11:30 AM-12:00 PM)
Starfish - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Level 4 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Goldfish Reg - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Level 5 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Level 3 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Level 2 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Ninja/OCR Kids 9-12
(12:00 PM-1:00 PM)
Aqua Tots - 213
(12:15 PM-12:45 PM)
BODYSTEP
(6:20 PM-7:20 PM)
6 CV Destination Imagination Gr 3-12,
(12:00 AM)
Papoose Dance Team
(12:00 AM)
Papoose Dance Team Competition Fees
(12:00 AM)
Indianette Payment #6
(12:00 AM)
Indianette Payment #5
(12:00 AM)
Indianette Payment #4
(12:00 AM)
CV Destination Imagination Gr. K-2
(12:00 AM)
BODYPUMP
(12:00 AM)
Wayne Newton at The Soaring Eagle Casino Resort
(7:30 AM-8:30 PM)
Hip Hop 1
(4:45 PM-5:30 PM)
Petite Ballerina Beginning
(5:00 PM-5:30 PM)
BLS Provider
(5:30 PM-10:30 PM)
Tap 1 (1 yr req)
(5:45 PM-6:30 PM)
Level 3 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Late Registration Girls Basketball Weekday League
(6:00 PM-9:00 PM)
Final Registration Girls Basketball Weekday League
(6:00 PM-9:00 PM)
Level 4 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 1 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 5 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 6 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 2 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Starfish - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Goldfish Reg - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
BODYSTEP
(6:20 PM-7:20 PM)
Level 4 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 5 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 6 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Goldfish PA - 213
(6:45 PM-7:15 PM)
Starfish - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 2 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Goldfish Reg - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 3 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 1 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Total Body Boot Camp Monday & Wednesday
(7:00 PM-8:00 PM)
Power Volleyball
(7:00 PM-9:00 PM)
Boot Camp Monday Only fitness
(7:00 PM-8:00 PM)
Gentle Yoga
(7:15 PM-8:15 PM)
Yoga Pilates Core
(7:15 PM-8:15 PM)
Adult Swim Lessons
(7:30 PM-8:30 PM)
Adult Lap CVHS
(7:30 PM-8:30 PM)
Adult Water Aerobics
(7:30 PM-8:30 PM)
Cardio Dance & Tone
(7:30 PM-8:30 PM)
Jazz 2 year Experience
(7:45 PM-8:30 PM)
7 CV Destination Imagination Gr 3-12,
(12:00 AM)
Papoose Dance Team
(12:00 AM)
Papoose Dance Team Competition Fees
(12:00 AM)
Indianette Payment #6
(12:00 AM)
Indianette Payment #5
(12:00 AM)
Indianette Payment #4
(12:00 AM)
CV Destination Imagination Gr. K-2
(12:00 AM)
BODYPUMP
(12:00 AM)
Petite Ballerina 1Yr Experience
(4:30 PM-5:15 PM)
LOW ON THE GO
(5:00 PM-5:45 PM)
Ballet 1 Yr Experience
(5:15 PM-6:00 PM)
Lil' Dragons Karate
(6:00 PM-6:45 PM)
Ballet 1 Yr Experience youth dance
(6:00 PM-6:45 PM)
Cardio Sculpt
(6:30 PM-7:30 PM)
Tumbling 1
(6:30 PM-7:15 PM)
Belly Dancing Fitness!
(7:00 PM-8:00 PM)
Community Band
(7:00 PM-9:00 PM)
Pound
(7:00 PM-8:00 PM)
Adult Tap 1 (1 Year Experience)
(7:00 PM-7:45 PM)
Tumbling 2
(7:15 PM-8:15 PM)
Kettlebell
(7:30 PM-8:30 PM)
Adult Tap Intermediate/Advanced 18+
(8:15 PM-9:00 PM)
8 CV Destination Imagination Gr 3-12,
(12:00 AM)
CV Destination Imagination Gr. K-2
(12:00 AM)
Indianette Payment #5
(12:00 AM)
Papoose Dance Team
(12:00 AM)
Papoose Dance Team Competition Fees
(12:00 AM)
BODYPUMP
(12:00 AM)
Indianette Payment #6
(12:00 AM)
Indianette Payment #4
(12:00 AM)
Beginning Ballet
(4:30 PM-5:15 PM)
Jr Prep Competition Jazz
(5:00 PM-6:00 PM)
Ballet -1 Yr Exp.
(5:15 PM-6:00 PM)
Competition Lyrical
(5:45 PM-6:30 PM)
Ballet 2 - 1 Yr Exp
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 3 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 6 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 2 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Final Registration Girls Basketball Weekday League
(6:00 PM-9:00 PM)
Goldfish Reg - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 5 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 1 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 4 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Late Registration Girls Basketball Weekday League
(6:00 PM-9:00 PM)
Starfish - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
BODYSTEP
(6:20 PM-7:20 PM)
Strength & Toning
(6:30 PM-7:30 PM)
Jr Competition Jazz
(6:30 PM-7:30 PM)
Goldfish PA - 213
(6:45 PM-7:15 PM)
Starfish - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Goldfish Reg - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 2 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 3 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 1 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 4 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 6 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 5 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Total Body Boot Camp Wednesday Only
(7:00 PM-8:00 PM)
Total Body Boot Camp Monday & Wednesday
(7:00 PM-8:00 PM)
Yoga for Fitness and Relaxation
(7:15 PM-8:15 PM)
Jr Comp Tap
(7:30 PM-8:15 PM)
Adult Water Aerobics
(7:30 PM-8:30 PM)
Adult Lap CVHS
(7:30 PM-8:30 PM)
Teen Competition Jazz
(7:30 PM-8:30 PM)
11 CV Destination Imagination Gr 3-12,
(12:00 AM)
Papoose Dance Team
(12:00 AM)
BODYPUMP
(12:00 AM)
CV Destination Imagination Gr. K-2
(12:00 AM)
Papoose Dance Team Competition Fees
(12:00 AM)
Indianette Payment #6
(12:00 AM)
Indianette Payment #5
(12:00 AM)
Indianette Payment #4
(12:00 AM)
Ninja/OCR Kids 5-8
(9:00 AM-10:00 AM)
Safe Sitter Babysitting
(9:00 AM-3:30 PM)
Better Bones & Balance
(9:00 AM-10:00 AM)
Level 3 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Level 4 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Tai Chi - 24 Form
(10:00 AM-11:00 AM)
Chair Yoga
(10:00 AM-11:00 AM)
Level 5 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Starfish - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Level 6 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Goldfish Reg - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Level 1 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Level 2 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Level 3 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Level 4 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Level 5 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Level 6 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Level 1 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Level 2 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Goldfish PA - 213
(10:45 AM-11:15 AM)
Goldfish Reg - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Starfish - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Mini-Dragons Karate
(11:00 AM-11:55 AM)
Level 1 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Level 6 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Goldfish PA - 213
(11:30 AM-12:00 PM)
Starfish - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Level 4 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Goldfish Reg - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Level 5 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Level 3 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Level 2 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Ninja/OCR Kids 9-12
(12:00 PM-1:00 PM)
Aqua Tots - 213
(12:15 PM-12:45 PM)
BODYSTEP
(6:20 PM-7:20 PM)
13 CV Destination Imagination Gr 3-12,
(12:00 AM)
Papoose Dance Team
(12:00 AM)
Papoose Dance Team Competition Fees
(12:00 AM)
Indianette Payment #6
(12:00 AM)
Indianette Payment #5
(12:00 AM)
Indianette Payment #4
(12:00 AM)
CV Destination Imagination Gr. K-2
(12:00 AM)
BODYPUMP
(12:00 AM)
Hip Hop 1
(4:45 PM-5:30 PM)
Petite Ballerina Beginning
(5:00 PM-5:30 PM)
Tap 1 (1 yr req)
(5:45 PM-6:30 PM)
Goldfish Reg - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Final Registration Girls Basketball Weekday League
(6:00 PM-9:00 PM)
Starfish - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 4 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 6 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 5 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 1 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 3 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 2 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
BODYSTEP
(6:20 PM-7:20 PM)
Level 4 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 5 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 6 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Starfish - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Goldfish PA - 213
(6:45 PM-7:15 PM)
Level 1 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 2 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Goldfish Reg - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 3 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Total Body Boot Camp Monday & Wednesday
(7:00 PM-8:00 PM)
Power Volleyball
(7:00 PM-9:00 PM)
Boot Camp Monday Only fitness
(7:00 PM-8:00 PM)
Gentle Yoga
(7:15 PM-8:15 PM)
Yoga Pilates Core
(7:15 PM-8:15 PM)
Adult Water Aerobics
(7:30 PM-8:30 PM)
Adult Lap CVHS
(7:30 PM-8:30 PM)
Adult Swim Lessons
(7:30 PM-8:30 PM)
Cardio Dance & Tone
(7:30 PM-8:30 PM)
Jazz 2 year Experience
(7:45 PM-8:30 PM)
14 CV Destination Imagination Gr 3-12,
(12:00 AM)
Papoose Dance Team
(12:00 AM)
Papoose Dance Team Competition Fees
(12:00 AM)
Indianette Payment #6
(12:00 AM)
Indianette Payment #5
(12:00 AM)
Indianette Payment #4
(12:00 AM)
CV Destination Imagination Gr. K-2
(12:00 AM)
BODYPUMP
(12:00 AM)
Petite Ballerina 1Yr Experience
(4:30 PM-5:15 PM)
LOW ON THE GO
(5:00 PM-5:45 PM)
First Aid w/ CPR/AED
(5:00 PM-10:45 PM)
Ballet 1 Yr Experience
(5:15 PM-6:00 PM)
Lil' Dragons Karate
(6:00 PM-6:45 PM)
Ballet 1 Yr Experience youth dance
(6:00 PM-6:45 PM)
Cardio Sculpt
(6:30 PM-7:30 PM)
Tumbling 1
(6:30 PM-7:15 PM)
Belly Dancing Fitness!
(7:00 PM-8:00 PM)
Community Band
(7:00 PM-9:00 PM)
Pound
(7:00 PM-8:00 PM)
Adult Tap 1 (1 Year Experience)
(7:00 PM-7:45 PM)
Tumbling 2
(7:15 PM-8:15 PM)
Kettlebell
(7:30 PM-8:30 PM)
Voice-Overs . . . Now is Your Time!
(8:00 PM-10:00 PM)
Adult Tap Intermediate/Advanced 18+
(8:15 PM-9:00 PM)
15 CV Destination Imagination Gr 3-12,
(12:00 AM)
Indianette Payment #5
(12:00 AM)
Papoose Dance Team
(12:00 AM)
Indianette Payment #6
(12:00 AM)
Papoose Dance Team Competition Fees
(12:00 AM)
BODYPUMP
(12:00 AM)
Indianette Payment #4
(12:00 AM)
CV Destination Imagination Gr. K-2
(12:00 AM)
Purple Rose Theatre presents "God of Carnage"
(11:00 AM-7:30 PM)
Beginning Ballet
(4:30 PM-5:15 PM)
Jr Prep Competition Jazz
(5:00 PM-6:00 PM)
Ballet -1 Yr Exp.
(5:15 PM-6:00 PM)
Competition Lyrical
(5:45 PM-6:30 PM)
Ballet 2 - 1 Yr Exp
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 2 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 5 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Starfish - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 4 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Goldfish Reg - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 1 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 3 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Final Registration Girls Basketball Weekday League
(6:00 PM-9:00 PM)
Level 6 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
BODYSTEP
(6:20 PM-7:20 PM)
Jr Competition Jazz
(6:30 PM-7:30 PM)
Goldfish PA - 213
(6:45 PM-7:15 PM)
Level 5 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 1 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 2 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 6 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 3 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Goldfish Reg - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 4 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Starfish - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Total Body Boot Camp Wednesday Only
(7:00 PM-8:00 PM)
Total Body Boot Camp Monday & Wednesday
(7:00 PM-8:00 PM)
Yoga for Fitness and Relaxation
(7:15 PM-8:15 PM)
Jr Comp Tap
(7:30 PM-8:15 PM)
Adult Water Aerobics
(7:30 PM-8:30 PM)
Adult Lap CVHS
(7:30 PM-8:30 PM)
Teen Competition Jazz
(7:30 PM-8:30 PM)
18 Boys Bsktbll 6th IROQUOIS
(3:30 PM)
CV Destination Imagination Gr. K-2
(12:00 AM)
Boys Basketball League @ Sequoyah
(3:30 PM)
Papoose Dance Team
(12:00 AM)
Papoose Dance Team Competition Fees
(12:00 AM)
BODYPUMP
(12:00 AM)
Indianette Payment #5
(12:00 AM)
Indianette Payment #6
(12:00 AM)
CV Destination Imagination Gr 3-12,
(12:00 AM)
Indianette Payment #4
(12:00 AM)
Ninja/OCR Kids 5-8
(9:00 AM-10:00 AM)
Better Bones & Balance
(9:00 AM-10:00 AM)
Level 2 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Starfish - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Level 5 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Level 6 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Level 3 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Wrestling Camp
(10:00 AM-3:00 PM)
Level 1 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Chair Yoga
(10:00 AM-11:00 AM)
Tai Chi - 24 Form
(10:00 AM-11:00 AM)
Level 4 - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Goldfish Reg - 213
(10:00 AM-10:45 AM)
Goldfish PA - 213
(10:45 AM-11:15 AM)
Goldfish Reg - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Level 1 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Starfish - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Level 2 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Level 6 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Level 3 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Level 4 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Level 5 - 213
(10:45 AM-11:30 AM)
Mini-Dragons Karate
(11:00 AM-11:55 AM)
Starfish - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Goldfish PA - 213
(11:30 AM-12:00 PM)
Level 4 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Goldfish Reg - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Level 5 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Level 3 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Level 2 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Level 6 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Level 1 - 213
(11:30 AM-12:15 PM)
Ninja/OCR Kids 9-12
(12:00 PM-1:00 PM)
Aqua Tots - 213
(12:15 PM-12:45 PM)
BODYSTEP
(6:20 PM-7:20 PM)
27 Boys Basketball League @ Cherokee
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Cheyenne
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Clinton Valley
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Erie
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Fox
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Huron
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Miami
(3:30 PM)
Boys Baskeball League @ Mohawk
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Ojibwa
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Ottawa
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Sequoyah
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Shawnee
(3:30 PM)
Boys Basketball League - Out of District, Grades 2-5
(3:30 PM)
Boys Basketball League - Out of District - Grade 6
(3:30 PM)
Boys Basketball League - Out of District Grade 7 & 8
(3:30 PM)
Boys Bsktbl 7 & 8 SENECA
(3:30 PM)
Boys Bball - 6th ALG
(3:30 PM)
Boys Bsktbll 6th IROQUOIS
(3:30 PM)
Boys Bsktbll 6th SENECA
(3:30 PM)
Boys Bsktbll 6th WYA
(3:30 PM)
Boys Bsktbll 7 & 8 ALGONQUIN
(3:30 PM)
Boys Bsktbl 7 & 8 IROQUOIS
(3:30 PM)
CV Destination Imagination Gr. K-2
(12:00 AM)
Boys Bsktbl 7 & 8 WYANDOT
(3:30 PM)
Indianette Payment #5
(12:00 AM)
Indianette Payment #6
(12:00 AM)
Papoose Dance Team
(12:00 AM)
Papoose Dance Team Competition Fees
(12:00 AM)
Indianette Payment #4
(12:00 AM)
CV Destination Imagination Gr 3-12,
(12:00 AM)
BODYPUMP
(12:00 AM)
Hip Hop 1
(4:45 PM-5:30 PM)
Petite Ballerina Beginning
(5:00 PM-5:30 PM)
Tap 1 (1 yr req)
(5:45 PM-6:30 PM)
Level 2 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 3 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Learn My Sewing Machine
(6:00 PM-9:00 PM)
Final Registration Girls Basketball Weekday League
(6:00 PM-9:00 PM)
Level 1 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Starfish - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 6 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Goldfish Reg - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 5 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 4 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
BODYSTEP
(6:20 PM-7:20 PM)
Level 6 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 4 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 3 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Goldfish PA - 213
(6:45 PM-7:15 PM)
Starfish - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 2 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Goldfish Reg - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 5 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 1 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Boot Camp Monday Only fitness
(7:00 PM-8:00 PM)
Total Body Boot Camp Monday & Wednesday
(7:00 PM-8:00 PM)
Power Volleyball
(7:00 PM-9:00 PM)
Gentle Yoga
(7:15 PM-8:15 PM)
Yoga Pilates Core
(7:15 PM-8:15 PM)
Cardio Dance & Tone
(7:30 PM-8:30 PM)
Adult Lap CVHS
(7:30 PM-8:30 PM)
Adult Swim Lessons
(7:30 PM-8:30 PM)
Adult Water Aerobics
(7:30 PM-8:30 PM)
Jazz 2 year Experience
(7:45 PM-8:30 PM)
28 Boys Bsktbl 7 & 8 WYANDOT
(3:30 PM)
Boys Bsktbl 7 & 8 SENECA
(3:30 PM)
Boys Bsktbl 7 & 8 IROQUOIS
(3:30 PM)
Boys Bsktbll 7 & 8 ALGONQUIN
(3:30 PM)
Boys Bsktbll 6th WYA
(3:30 PM)
Boys Bsktbll 6th SENECA
(3:30 PM)
Boys Bsktbll 6th IROQUOIS
(3:30 PM)
Boys Bball - 6th ALG
(3:30 PM)
Boys Basketball League - Out of District Grade 7 & 8
(3:30 PM)
BODYPUMP
(12:00 AM)
Boys Basketball League - Out of District, Grades 2-5
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Shawnee
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Sequoyah
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Ottawa
(3:30 PM)
CV Destination Imagination Gr 3-12,
(12:00 AM)
CV Destination Imagination Gr. K-2
(12:00 AM)
Boys Basketball League @ Miami
(3:30 PM)
Indianette Payment #4
(12:00 AM)
Indianette Payment #5
(12:00 AM)
Indianette Payment #6
(12:00 AM)
Papoose Dance Team Competition Fees
(12:00 AM)
Boys Basketball League @ Cheyenne
(3:30 PM)
Papoose Dance Team
(12:00 AM)
Boys Basketball League @ Cherokee
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Ojibwa
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Clinton Valley
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Erie
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Fox
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Huron
(3:30 PM)
Boys Basketball League - Out of District - Grade 6
(3:30 PM)
Boys Baskeball League @ Mohawk
(3:30 PM)
Zenders of Frankenmuth Holiday Luncheon
(10:00 AM-8:30 PM)
Petite Ballerina 1Yr Experience
(4:30 PM-5:15 PM)
LOW ON THE GO
(5:00 PM-5:45 PM)
Ballet 1 Yr Experience
(5:15 PM-6:00 PM)
Ballet 1 Yr Experience youth dance
(6:00 PM-6:45 PM)
Lil' Dragons Karate
(6:00 PM-6:45 PM)
Tumbling 1
(6:30 PM-7:15 PM)
Cardio Sculpt
(6:30 PM-7:30 PM)
Pound
(7:00 PM-8:00 PM)
Belly Dancing Fitness!
(7:00 PM-8:00 PM)
Adult Tap 1 (1 Year Experience)
(7:00 PM-7:45 PM)
Community Band
(7:00 PM-9:00 PM)
Tumbling 2
(7:15 PM-8:15 PM)
Kettlebell
(7:30 PM-8:30 PM)
Adult Tap Intermediate/Advanced 18+
(8:15 PM-9:00 PM)
29 Boys Basketball League @ Ottawa
(3:30 PM)
Boys Baskeball League @ Mohawk
(3:30 PM)
Boys Bsktbl 7 & 8 WYANDOT
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Huron
(3:30 PM)
Boys Bsktbl 7 & 8 SENECA
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Erie
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Clinton Valley
(3:30 PM)
Boys Bsktbl 7 & 8 IROQUOIS
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Cherokee
(3:30 PM)
Papoose Dance Team
(12:00 AM)
Boys Basketball League @ Sequoyah
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Shawnee
(3:30 PM)
BODYPUMP
(12:00 AM)
Boys Bsktbll 7 & 8 ALGONQUIN
(3:30 PM)
Boys Bsktbll 6th WYA
(3:30 PM)
Boys Bsktbll 6th SENECA
(3:30 PM)
CV Destination Imagination Gr 3-12,
(12:00 AM)
CV Destination Imagination Gr. K-2
(12:00 AM)
Boys Bsktbll 6th IROQUOIS
(3:30 PM)
Boys Bball - 6th ALG
(3:30 PM)
Indianette Payment #4
(12:00 AM)
Boys Basketball League @ Ojibwa
(3:30 PM)
Indianette Payment #5
(12:00 AM)
Indianette Payment #6
(12:00 AM)
Papoose Dance Team Competition Fees
(12:00 AM)
Boys Basketball League - Out of District, Grades 2-5
(3:30 PM)
Boys Basketball League - Out of District - Grade 6
(3:30 PM)
Boys Basketball League - Out of District Grade 7 & 8
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Cheyenne
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Miami
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Fox
(3:30 PM)
Beginning Ballet
(4:30 PM-5:15 PM)
Jr Prep Competition Jazz
(5:00 PM-6:00 PM)
Ballet -1 Yr Exp.
(5:15 PM-6:00 PM)
Competition Lyrical
(5:45 PM-6:30 PM)
Final Registration Girls Basketball Weekday League
(6:00 PM-9:00 PM)
Level 1 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 2 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Ballet 2 - 1 Yr Exp
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 6 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 5 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Starfish - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 4 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Goldfish Reg - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
Level 3 - 213
(6:00 PM-6:45 PM)
BODYSTEP
(6:20 PM-7:20 PM)
Jr Competition Jazz
(6:30 PM-7:30 PM)
Goldfish PA - 213
(6:45 PM-7:15 PM)
Level 6 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 5 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 4 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 3 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 2 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Level 1 - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Starfish - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Goldfish Reg - 213
(6:45 PM-7:30 PM)
Total Body Boot Camp Monday & Wednesday
(7:00 PM-8:00 PM)
Total Body Boot Camp Wednesday Only
(7:00 PM-8:00 PM)
Yoga for Fitness and Relaxation
(7:15 PM-8:15 PM)
Teen Competition Jazz
(7:30 PM-8:30 PM)
Adult Lap CVHS
(7:30 PM-8:30 PM)
Adult Water Aerobics
(7:30 PM-8:30 PM)
Jr Comp Tap
(7:30 PM-8:15 PM)
30 Boys Bsktbl 7 & 8 WYANDOT
(3:30 PM)
Boys Bsktbl 7 & 8 SENECA
(3:30 PM)
Boys Bsktbl 7 & 8 IROQUOIS
(3:30 PM)
Boys Bsktbll 7 & 8 ALGONQUIN
(3:30 PM)
Boys Bsktbll 6th WYA
(3:30 PM)
BODYPUMP
(12:00 AM)
Boys Bsktbll 6th IROQUOIS
(3:30 PM)
Boys Bball - 6th ALG
(3:30 PM)
Boys Basketball League - Out of District Grade 7 & 8
(3:30 PM)
CV Destination Imagination Gr 3-12,
(12:00 AM)
CV Destination Imagination Gr. K-2
(12:00 AM)
Indianette Payment #4
(12:00 AM)
Indianette Payment #5
(12:00 AM)
Indianette Payment #6
(12:00 AM)
Papoose Dance Team Competition Fees
(12:00 AM)
Papoose Dance Team
(12:00 AM)
Boys Basketball League @ Cherokee
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Cheyenne
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Clinton Valley
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Erie
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Fox
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Huron
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Miami
(3:30 PM)
Boys Baskeball League @ Mohawk
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Ojibwa
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Ottawa
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Sequoyah
(3:30 PM)
Boys Basketball League @ Shawnee
(3:30 PM)
Boys Basketball League - Out of District, Grades 2-5
(3:30 PM)
Boys Basketball League - Out of District - Grade 6
(3:30 PM)
Boys Bsktbll 6th SENECA
(3:30 PM)
LOW ON THE GO
(5:00 PM-5:45 PM)
Machine Embroidery Basics
(6:00 PM-9:00 PM)
Muffin Top Meltdown
(6:30 PM-7:00 PM)
Cardio Sculpt
(6:30 PM-7:30 PM)
Mini Jazz Competition
(6:30 PM-7:15 PM)
Body Shred
(7:00 PM-8:00 PM)
Adult Ballet 1 (1 year experience)
(7:00 PM-8:30 PM)
Hip Hop 2
(7:15 PM-8:00 PM)
Zumba
(7:30 PM-8:30 PM)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Site best viewed with 1024 by 768 resolution. Recommended browsers are IE 8, FireFox 3, Safari 4, Google Chrome.